Gazdaság,  Hírek

Trump elszólta magát, és országként emlegette a Mattelt

Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke, nemrégiben egy meglehetősen furcsa megjegyzést tett, amikor a Mattel nevű játékgyártó céget egy országnak titulálta. A megnyilatkozás akkor hangzott el, amikor Trump a kereskedelmi vámokkal kapcsolatos kérdésekre válaszolt, jelezve, hogy a vámokat a vállalkozások nem értik meg igazán. A Mattel, amely a Barbie babák gyártásáról híres, Trump példájaként merült fel, amikor a lehetséges ellenvámokkal kapcsolatban beszélt. Ez a kijelentés különösen érdekes volt, mivel éppen a közelmúltban a brit és az amerikai kormányok megállapodtak néhány termék kereskedelmi vámjairól, amelyeket a két ország között forgalmaznak.

A helyzet pikantériáját fokozza, hogy a kijelentés a „Superfine: Tailoring Black Style” című rendezvény körülményei között hangzott el, amely az első olyan esemény volt 2003 óta, amely kizárólag a férfi ruházatra fókuszált. Az esemény célja a fekete kultúra és stílus kiemelése volt, ami a társadalmi és kulturális diskurzusban is jelentős szerepet játszik.

A politikai események között Donald Trump a pápa megválasztásáról is beszélt, kijelentve, hogy nem preferál senkit. Ez a kijelentés a vallási és politikai diskurzusban is érdekes, hiszen a pápa választása komoly hatással van a katolikus közösségre világszerte. Eközben a Clayborn Temple Memphisben, Tennessee államban, Martin Luther King Jr. utolsó kampányának középpontjában állt 1968-ban, ami a történelmi kontextust még hangsúlyosabbá teszi.

A választások idején Mark Carney, a kanadai liberális párt vezetője, a BBC-nek nyilatkozva kijelentette, hogy az Egyesült Államokkal való partnerség lehetséges, de csak „a mi feltételeink szerint”. A választások éjszakáján, amikor a liberális párt győzelme már nyilvánvalóvá vált, a Carney támogatói örömujjongásban törtek ki, ami a politikai helyzet izgalmát jól tükrözte. A BBC tudósítója beszámolt arról, hogy az eredmények megérkezésekor a szavazók milyen kérdésekre fókuszáltak, és hogy a győzelem milyen üzenetet közvetít Trump számára.

A második Trump-kormányzat kezdetének viharos eseményei, beleértve a politikai összecsapásokat, a költségvetési megszorításokat és számos végrehajtási rendeletet, szintén a figyelem középpontjában állnak. Az Egyesült Államok egészségügyi titkára bejelentette, hogy az ország nyolc mesterséges ételszínezék betiltására készül, amelyek közül néhány a reggeli gabonafélékben is megtalálható. A tűzesetek is egyre gyakoribbá váltak, és a hatóságok egy 19 éves fiatalembert gyújtogatással vádoltak, miután egy tűz több mint 15 000 acre területet égetett fel.

A tűz terjedése miatt kötelező evakuálási parancsokat adtak ki, és a főbb autópályák is leálltak, amikor a tűz egyre közelebb került a lakott területekhez. A BBC arra kérdezett rá, hogy a kanadai szavazók mit tartanak különbségnek a déli szomszédaikhoz képest, és a válaszok között megjelentek a társadalmi, gazdasági és politikai eltérések is.

A pénzügyi ügynökségek arra figyelmeztetnek, hogy a Trump által bevezetett vámok körüli bizonytalanság miatt az Egyesült Államok gazdasági növekedése lassulhat. Ez a helyzet nemcsak az amerikai gazdaságra van hatással, hanem a kanadai-amerikai kapcsolatok jövőjére is, hiszen a két ország gazdasági és politikai együttműködése elengedhetetlen a stabilitás megőrzéséhez. Az események alakulása tehát nemcsak Trump politikai pályafutására, hanem a két ország közötti kapcsolatokra is komoly hatással lehet.

Forrás: https://www.bbc.com/news/videos/cn4q950zxgqo

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük