Az elmúlt 100-120 modern év alatt, amióta a médiának ilyen hatalmas szerepe van, rengeteg híres színészt, énekest, humoristát, előadóművészt és hasonló életművészeket ismerhetett meg a nagyvilág. Ám a hírességek között is vannak kiemelkedően népszerű sztárok, mondhatni igazi ikonok.

Hányatott gyerekkorból a csúcsra

Az egyik ilyen közkedvelt és rendkívül híres ikon Marilyn Monroe. Az amerikai színésznő, fotómodell és énekesnő Los Angelesben született 1926-ban. Igen hányatott gyermekkora volt, ugyanis nevelőszülőkről nevelőszülőkre és árvaházakból árvaházakba járt, majd 16 éves korában férjhez ment.

A második világháború ideje alatt gyári munkásnőként dolgozott. Ebben az időszakban készültek róla az első professzionális fényképek, melyek megalapozták a karrierjét. Kezdetben a hírnevét az hozta meg, hogy úgynevezett Pin-up girlként pózolt fotókhoz. A Pin-up lányok, vagy Pin-up modellek az akkori kor címlaplányai voltak. A róluk készült képek szinten mindenhol megjelenek, magazinokban, különböző grafikákban, szórólapokon, hirdetésekben stb.
Ezek után a 20th Century FOX és a Columbia Pictures is szerepeket adott neki, ám ezek kezdetben csak kisebb mellékszerepek voltak. Az 1950-es években indult be igazán a filmes karrierje, innentől kezdve ugyanis már főszerepeket is kapott. Hírnevét egyre csak fokozta, mikor kiszivárogtak a róla készült akt fotók.

Buta szösziként kezdte

Az 1953-ban készült filmjei Hollywood legjövedelmezőbb filmjei közé tartoznak, mint például a Niagara, Szőkék előnyben és a Hogyan fogjunk milliomost?. Ezek a filmek megalapozták neki a buta szöszi karaktert, ám viszonylag hamar megunta a beskatulyázást. Rengeteg összetűzése volt a FOX filmstúdióval, ezért később megalapította a Marilyn Monroe Productions céget. Karrierje olyan mértékben kezdett ismét felfelé ívelni, hogy 1959-ben a Van, aki forrón szereti filmben nyújtott alkotásáért Golden Globe-díjat nyert a legjobb színésznő kategóriában.

Sajnos magánélete még annyira sem volt zökkenőmentes, mint a karrierje. Számos problémával küzdött, többek között gyógyszerfüggőséggel, depresszióval és szorongással. A sajtó nagy figyelmet szentelt Marilyn Monroe magánéletére, ami a színésznőt tovább nyomasztotta. Végül 1962-ben a szűnni nem akaró gondokat már nem bírta és szándékosan véget vetett az életének.

Marilyn Monroe a mai napig az egyik legnagyobb ikonnak számít és mondhatni egy igazi személyi kultuszt is kivívott magának, ami nem is csoda, hiszen ilyen remek karrierrel nem sokan büszkélkedhetnek.

Ez is érdekes lehet...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük